ИНИЦИЈАЛНИ ТЕСТ математика III разред
МНОЖЕЊЕ ЗБИРА И РАЗЛИКЕ БРОЈЕМ
МНОЖЕЊЕ ДВОЦИФРЕНОГ БРОЈА ЈЕДНОЦИФРЕНИМ
ЦРТАЊЕ ПРАВОУГАОНИКА И КВАДРАТА (помоћу троугаоног лењира)
ЦРТАЊЕ ПРАВОУГАОНИКА И КВАДРАТА (помоћу шестара и троугаоног лењира)
ОБИМ ПРАВОУГАОНИКА И КВАДРАТА (припрема за контролну вежбу)
ДЕЉЕЊЕ ДВОЦИФРЕНОГ БРОЈА ЈЕДНОЦИФРЕНИМ
МНОЖЕЊЕ ТРОЦИФРЕНОГ БРОЈА ЈЕДНОЦИФРЕНИМ
Припрема за контролну вежбу (1)
Припрема за контролну вежбу (2)
Znam ja da je u prvom kosu bilo 246 kg kukuruza vise.ali meni treba postavka zadatka kako doci do tog resenja
Na tri pumpe danas je gorivo tocilo ukupno 859 automobila. Na prvoj i drugoj pumpi je bilo 440 automobila, a na drugoj i trecoj 606. Koliko automobila je bilo na svakoj pumpi?
I+II+III=859
I+II=440 III=859-440=419
II+III=606 I=859-606=253
II=859-(419+253)=187
Postovanje, da li mi mozete pomoci oko zadatka :
brat je uzeo polovinu novca,sestra 15 din; majka 20 dinara a otac 11. Koliko je novca bilo ?
Zadatak je dat za domaci , mom unuku koji je treci razred, da li bi ste nam mogli pomoci , koje postupno resenje zadatka?
Ако је брат узео половину новца значи да су сестра, мајка и отац узели заједно другу половину. Њихова половина је 15+20+11= 46 дин. Брат има исто толико. 46 + 46 = 92
Dobar dan mozete li mi pomoci oko ovog zadatka: ako ti je potrebno 2 sata da predjes 4 kilometra koliko ce ti biti potrebno vremena da predjes 6 kilometara
3 сата Ако за 2 сата пређе 4км, значи да за сат времена прелази 2км.
Molim vas jos jedna pomoc zadatak glasi ovako prvi dan ucenici su uradili 12 zadataka iz matematike,drugi dan 2 puta manje nego prvi ,a treci dan za 7 zadataka vise nego drugi dan.Koliko zadataka su uradili za sva tri dana.Unaprijed zahvalni
Први: 12 Други: 12:2=6 Трећи: 6+7=13 Укупно:12+6+13=31
Kada smanjimo svaku stranicu kvadrata za 8 cm,dobijamokvadrat ciji je obim54cm.izracunaj obimprvobitnog kvadrata
Обим никако не може да буде 54цм. Квадрат има све странице једнаке.
Dobar dan,mozete li mi pomoci oko ovog zadatka:Parking dužine 95m i širine 17m treba oivičiti ukrasnim kamenom?Koliko je kamenova potrebno za ceo parking,ako je za 1m potrebno utrošiti 5 komada?
O=2a+2b O=2×95+2×17 O=224m 224×5=1120
Dobar dan. Molim vas da nam pomognete oko sledećeg zadatka.
Zbir dužina dve susedne stranice pravougaonika iznosi 63 cm jedna stranica je 6 puta duža od druge. Izračunaj dužine stranica i obim tog pravougaonika.
Unapred zahvalni
63cm:7=9cm 63cm-9cm=54cm O=2a+2b O= 126cm Pozdrav!
Dobro vece. Mozete li da mi kazete kako se resava ovaj zadatak:212-41=(100+_) -41=100+(_-_) =100+(110-_) +(2-_) =_+_+_=_
212-41=(100+112)-41=100+(112-41)=100+(110-40)+(2-1)=100+70+1=171
Ivana je u jednoj prodavnici kupila 200gr keksa i bombona.Ukupna masa keksa i bombona je 1kg.Odredi masu bombona koje je kupila Ivana
1000g-200g (keksa)= 800g (bombona)
broj koji ima 5stotina 17desetica i 23jedinice umanji za 66 i izracunaj?
500+170+23=693 693-66=627
Na pet polica nalazi se 498knjiga.Na prvoj i drugoj ima 224, na drugoj i trecoj 179,na trecoj i četvrtoj 168,a na cetvrtoj i petoj 181.Koliko knjiga ima na svakoj polici.?
Задатак се, практично, ради уназад. Не могу да убацим цртеж, али слободно нацртај, јер ће ти тако бити много јасније.
___ ___ ___ ___ ___ (не могу другачије)
224 179 168 181
498-224(прва и друга)=274
274-168=106 (пета полица)
181-106=75 (четврта полица)
168-75=93= (трећа полица)
179-93=86 (друга полица)
224-86=138 (прва полица)